Vše pro organizaci úložných prostor v garáži 420 777 793 359 info@garagepro.cz Facebook Instagram

Elfa system

Ukládejte věci chytře s nadčasovým skandinávským designem značky ELFA SYSTEMS. Když má vše své místo, život je mnohem jednodušší. Elfa přináší chytrý úložný systém  již více než půl století a proto jsou naše řešení navrhována tak, aby nám především usnadnila život.

Naše společnost se značkou GARAGE PRO se stala v roce 2015 oficiálním distributorem tohoto úložného systému švédské značky ELFA INTERNATIONAL AB pro Českou republiku a Slovensko.

Jsme velmi hrdí, neboť letos v roce 2018, po 3 letech od úspěšného uvedení této značky na český a slovenský trh, jsme dostali status výhradního distributora a dovozce

Děkujeme všem zákazníkům, kteří se na nás během těch let obrátili a tím nás na této cestě podpořili !

Něco málo z historie značky…

Základní myšlenka, která byla v době založení společnosti Elfa, v roce 1948 je stále stejná i dnes o sedmdesát let později. Potřeba chytrého ukládání a co nejefektivnějšího využití daného prostoru je nadčasová.

Původní myšlenkou bylo usnadnění činností v kuchyni a zároveň tak ušetření času ženám v domácnosti. Necelých 40 let poté se Elfa spojila s dalším švédským výrobcem, a tím byl položen základ dnešního variabilního úložného systému ELFA SYSTEMS.

Několik let firmy následně věnovaly velké úsilí systému ukotvení do stěn, tak aby byla zaručena stabilita, flexibilita a bezpečnost, a také vývoji drátěného programu a jeho trvanlivé povrchové úpravě. Jak jinak použita je kvalitní švédská ocel a speciální barevný (bílý, stříbrný) nástřik, kdy se použitím této technologie maximalizuje odolnost proti oděru.

..z „kuchyně“ se tak firma rozšířila dále do předsíní (police na boty), koupelen (prádelní koše), ložnic (přebalovací stoly), šaten (výsuvy pro skříně) a dalších místností v domácnosti.

Potřeba přehledně a účelně ukládat oblečení zaznamenala v 60. a 70. letech neskutečný „boom“ a proto společnost Elfa tento segment zařadila do svého standardního portfolia a společně s výrobou posuvných dveří se rychle stala první švédskou firmou, která tuto výrobu rozjela ve velkém měřítku. Brzy tak značka ELFA získala vedoucí postavení v severských zemích, , a toto prvenství si drží dodnes. Chytré úložné řešení s nadčasovým skandinávským designem.

Jednou z místností, kde si ELFA získala své stabilní a pevné místo je garáž.

Jak si lidé začali pořizovat dražší auta, začali také řešit otázku jejich „uložení“. Postupem času však auta z garáží vytlačily sekačky, cyklistická kola, zahradní grily, kočárky, koloběžky…garáž tak ztratila svůj původní účel, a lidé ji začali využívat jako další úložný prostor.

V dnešní době se zase pomalu vracíme k původní myšlence využití garáže, tj. „uložení“ auta, ale kam potom se všemi těmi věcmi, které máme, potřebujeme, využíváme..?

Je vaše garáž přesně takto plná ? …není v ní prostor pro všechny ty věci, a natož pro Vaše auto ? neustále prohazuje letní a zimní věci ze zadní části dopředu a naopak ? Zahradní náčiní najdete (pokud vůbec najdete :) ) pokaždé někde jinde ? Chtěli byste přesně vědět, kde co máte ?

Pokud jste si aspoň dvakrát odpověděli ANO, pak je ten pravý čas na chytré řešení s naším úložným systémem značky ELFA. Vezmeme to od podlahy :) , využijeme každý volný centimetr stěn i stropů a navrhneme optimální řešení uložení všech Vašich věcí.

Po našem zásahu se Vaše garáž stane chytře a účelně využitím prostorem, kde bude mít každá věc své místo, a nakonec i Vaše auto tam bude parkovat :)

Základem tohoto úložného systému je závěsná lišta, která patří mezi nezbytný komponent pro celkovou stavbu systému a koncepční pojetí. Instalace kolejnice do stěn za pomoci vrutů a hroždinek, které se pochopitelně liší dle materiálového složení zdí v daných prostorách. Velikou výhodou těchto kolejnic je jejich variabilnost, možnost úpravy délky dle potřeb a požadavků zákazníka. Upravit můžeme nejen výšku celé sestavy, ale stejně tak je na zákazníkovi (a možnostech prostor :) ) jaký počet „modulů“ vedle sebe bude preferovat.

Vložením užitné nosné lišty mezi lišty závěsné získáte ideálního pomocníka k doplnění o háky, menší háčky, výsuvné koše a další držáky z širokého sortimentu příslušenství tohoto celého úložného systému. Stejně jako výšku celého modulu, tak i výšku osazení jednotlivého příslušenství můžeme libovolně zvolit.

Použitím tohoto úložného systému na míru, můžeme využít celou plochu výšky a šířky stěny, a co je velmi důležité (a na denním pořádku :) ), vyřešíme i problém s různými „překážkami“. Firma GARAGE PRO pro Vás celý koncept úložného systému nejen vymyslí a nainstaluje, ale hlavně se nezalekne, když nám „do cesty vstoupí“ výklenek, trubka či šikmina. Jsou to přesně ty situace, kdy při koupi obyčejných drátěných programů v hobby marketech najednou zjistíte, že běžně dostupný sortiment Vám sice část stěny pokryje, ale zmiňované nedostatky neodstraní. Nemáte tak možnost vytěžit úplné maximum Vašich prostor, nevyužijete každý vzácný centimetr a bohužel ani nosnost polic či sortiment doplňků (háčky, držáky, koše atd.) v běžně dostupné nabídce, jsou nevyhovující a nedostatečné.

Proč se přizpůsobovat prostoru, když můžeme prostor uzpůsobit sobě :)

Celý úložný systém a všechny jeho komponenty jsou dostupné ve dvou barevných provedeních, povrchové úpravě.

Bílá povrchová úprava, která se s oblibou používá nejen v garážích, zahradních domcích, ale primárně v interiérech, kde je například skvělou volbou pro prádelnu a spíž. Prostor tak působí velmi vzdušně a čistě.

Druhou možností je povrchová úprava v platinové barvě. Tato barva je preferována hlavně v garážích, kde je větší prašnost, pohyb osob a celkově je zde větší důkaz na „aby na tom nebyl tolik vidět prach“. Někdo tuto povrchovou úpravu volí, protože se mu prostě líbí :)

Konečný výběr barvy je pochopitelně volbou zákazníka, je to jen o vkusu daného zákazníka, kterou barvu preferuje a více mu do zvoleného prostoru „sedí“.

Stejný je sortiment, stejné jsou materiálové vlastnosti, stejně kvalitní je naše práce :)

Velká variabilita je i ve skladbě doplňků, které chcete/potřebujete. V nabídce jsou jak police plné či drátěné…..

různé druhy háků a háčků…..

výsuvné koše odlišných velikostí…..

držáky nářadí…..

držáky kol, střešních boxů……

drobný dílenský sortiment…..

Moderní, funkční a variabilní úložný systém ELFA maximálně usnadňuje ukládání Vašich věcí a je neustále i nadále vyvíjen s důrazem, aby mohl být aplikován do každé místnosti ve Vašem domě či bytě, do interiéru i ostatních domovních prostor.

Všechny komponenty tohoto úložného systému mohou být vzájemně kombinovány, barevně i stylově.

V případě zájmu

o řešení úložných bytových prostor a interiérů (vstupní chodby, předsíně, prádelny, sušárny, kuchyně, spíže, šatní skříně, dětské pokoje i pracovny) vstupte zde:

Firma GARAGE PRO Vám pomůže vše vymyslet i naplánovat, samozřejmostí je kompletní řešení na míru, kdy zohledníme veškeré možnosti a požadavky, stejně tak i jakékoliv nerovnosti, nedostatky a „lahůdky „(výklenky, vedení trubek, aj.) :)

S námi ukládáte chytře, tak si nezapomeňte uložit

Zavřít menu