Vše pro organizaci úložných prostor v garáži 420 777 793 359 info@garagepro.cz Facebook Instagram

Zdroj z internetu:

Skladování věcí v garáži

Získejte skvělé tipy, jak vytvořit ze „skládky“ připojené k vašemu domovu organizovanou garáž. Je to velice snadné, aby věci, které ve skutečnosti nemají v garáži co dělat, zaplnily veškerý prostor. Netrvá však dlouho a máte v garáži opravdu nepořádek s potenciálními bezpečnostními riziky. Proto jakmile začne jaro, začněte s čištěním garáže a vytvořením tak i bezpečnějšího místa pro Vás a Vaši rodinu

Je hlavně důležité, aby Vaše garáž byla systematicky a dobře organizovaná. Organizovaná v tomto případě neznamená uklizená! Uklizená garáž je věcí průběžnou, ale organizovaná garáž, znamená dát garáži systém pro skladování všeho možného. Stará dobrá rada – věci, které již nepotřebujete, ihned vyhoďte. Byť je to rada známá a dobrá, jen málo kdo jí dodržuje.

A právě z garáží se často stávají skladiště nepotřebných věcí, které vlastně s garáží a parkování nikterak nesouvisí. Nemluvě o tom, že garáže jako sklady mají tendence shromažďovat spoustu věcí, které mohou časem v některých situacích vytvářet mnoho potenciálních bezpečnostních rizik pro domácnost i zdraví Vaše a Vašich dětí.

 

Jak to vyřešit ?

Používáte ve své garáži nějaké efektivní a bezpečné skladovací systémy, police, regály, závěsné skříně, nebo závěsy pro jednoduché, rychlé a bezpečné skladování ostatních věcí, potřebných v domácnosti ?

Skladujete vůbec v garáži kromě svého automobilu ještě i něco jiného ?

Odborníci doporučují následující možnosti a nápady, jak vytvořit dobře organizovanou garáž pro skladování různých věcí kromě parkování Vašeho motorizovaného miláčka. Podívejme se společně na několik dostupných řešení.

 

Háčky, závěsy, držáčky

Používejte různé háčky, držáky a závěsné věšáky na stěnách po celém obvodu garáže, pro zavěšení lopaty, hrábí, kola, sáněk, zahradních židlí a např. i ostrých předmětů (rýč, kosa..)

Pozn. Před tímto krokem je nutné do stěn garáže pořídit a instalovat vodící závěsné lišty a různé speciální přípravy pro háčky a držáky. (Neváhejte oslovit naši redakci, rádi Vám doporučíme prověřené partnery profesionály v tomto oboru, jako např. www.elfasystem.cz ).

Tím zabráníte nehodám a vytvoříte tak více podlahové plochy. Myslete chytře při umisťování háčků, držáků a dalších závěsů. Využívejte nejen obvodové zdi, ale nabízí se i využití stropu, nebo vnitřních dveří, které vedou do obytných prostor domu. I v tomto případě doporučujeme kontaktovat spíše profesionály, kteří Vám poradí vhodné řešení, jak maximálně využít daný prostor a také odborně zhodnotí způsob ukotvení celého úložného systému.

Vhodným rozmístěním si umožníte snadný přístup ke všem věcem, nebudete je muset nosit přes celou garáž a snížíte tak i riziko poškrábání auta.

 

Police, regály, držáky na kola

Police a regály, zejména ty, které jsou určeny speciálně do garáží, jsou efektivní způsob, jak zorganizovat širokou škálu předmětů, jako jsou zahradnické potřeby, nářadí, sportovní a sezónní věci, cyklistická kola, cestovní boxy, pneumatiky i náhradní díly na auto.

Nicméně je velmi důležité, aby regály, police a ostatní úchyty nebyly přetěžovány, dodržovala se jejich maximální nosnost, a byly kvalitně ukotveny do zdi, či stropu. Děti často vidí věci na poličce a snaží se je dostat stůj co stůj dolů, protože je velmi zajímají. Není vhodné pořizovat do garáží a ostatních úložných prostor regály, police a podobné skladovací systémy, které nemají dostatečnou nosnost, nejsou z kvalitních materiálů, a nejsou pevně a odborně uchyceny do zdi. Předcházíte tím, zbytečných úrazům a nehodám. Pokud chcete mít záruku kvality, nebojte se oslovit specializované firmy. Mají s tím bohaté zkušenosti, vymyslí, poradí, namontují.

Jde přeci především o bezpečnost Vašich blízkých a v takovém případě je investice do odborníků k nezaplacení.

 

Úložné boxy, výsuvné koše

Používejte úložné boxy a koše pro různé potřeby. Menší skladovací moduly se perfektně hodí na police, výsuvné koše pak do speciálních vodících lišt. Na trhu je spousta variant různých drátěných i plastových zásobníků. Vybírejte z kvalitních materiálů a v ideálním případě nakupujte spíše od specializovaných firem, které mají širokou nabídku produktů, v různé šířce, výšce i hloubce. Myslete na to, že je to investice i do budoucna, a „nikdo z nás není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci“.

 

 Určete oblast umístění

Máte-li děti, vytvořte pro ně „hru“, v podobě ukládání všech jejich sportovních potřeb a hraček vždy na stejné místo. Když budou vědět, že za správně uloženou svoji věc, dostanou dalšího „bludišťáka“, bude to pro ně zábavná forma, a časem to budou dělat automaticky.

A několik obecných bezpečnostních tipů do garáží na závěr:

  • Použijte nebo instalujte odpovídající zámky, abyste zabránili malým dětem nebo batolatům v přístupu do garáže či dílny.
  • Nainstalujte alarm na dveře vedoucí do garáže, který se ozve, pokud bude garáž otevřená déle. Jedná se o velmi účinný a levný způsob, jak rychle zjistit, zda se Vaše dítě netoulá v prostorách, kde nemá samo co dělat.
  • Používejte záslepky do elektrických zásuvek stejně jako v ostatních místnostech domu. Elektrické nářadí odpojujte, pokud není zrovna v provozu. Žebříky ukládejte ve vodorovné poloze tak, aby na něj dítě nemohlo vylézt
  • Průběžně likvidujte hořlavé materiály, jako jsou hromady starých novin a časopisů, staré oblečení a špinavé nebo mastné hadry. Nejbezpečnější řešení pro skladování benzínu nebo petroleje je venkovní skladovací prostor, mimo dům. Benzín skladujte v odpovídajících nádobách a udržujte je mimo dosah plynových ohřívačů vody.
  • Škodlivé chemikálie skladujte v původních bezpečnostních obalech

Tím, že budete udržovat správně a chytře organizovanou garáž, budete mít bezpečný prostor pro dlouhodobé a kvalitní uskladnění všech Vašich věcí, pro pohodovou práci a nakonec i na auto.

Typická garáž v českých podmínkách už dlouho neslouží k parkování automobilů. Jste na tom podobně ?

Pošlete nám fotku Vaší stávající garáže, řekněte nám Vaše představy a společně vymyslíme řešení

 

s mottem „AUTO ZPĚT DO GARÁŽE“

Zavřít menu